Повернутися до звичайного режиму
FacebookTwitterVKontakteПідписатися на RSS

Дем'янець Ірина Віталіївна, бібліотекар ліцею

В ЛЮДЯХ ЦІНУЮ ПРОФЕСІОНАЛІЗМ, ПРАЦЬОВИТІСТЬ, ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ТА ІНТЕЛІГЕНТНІСТЬ

/Files/images/2022/Screenshot 2023-03-23 19.26.07.png Народилася 20.02.1967 р.

Освіта: Вища бібліотечна. В 1989 році закінчила Харківський Державний Інститут Культури (ХДАК). За спеціальністю «Бібліотекознавство та бібліографія», кваліфікація «Бібліотекар – бібліограф».

З 1989 по 2022 р.р. працювала в «Марганецькій міській централізованій бібліотечній системі». За трудову працю неодноразово нагороджувалася «Почесними грамотами» та «Подяками».

З 1 вересня 2022 року працюю завідувачкою шкільною бібліотекою ліцею №9.

З 22 травня по 02 червня 2023 року пройшла онлайн-курси в КЗВО «ДНІПРОПЕТРОВСЬКА АКАДЕМІЯ НЕПЕРЕРВНОЇ ОСВІТИ» по підвищенню кваліфікації за освітньою програмою «Шкільні бібліотекарі», де підтвердила, що за рівнем виконання вимог освітньої програми у повному обсязі відповідаю кваліфікаційним вимогам для присвоєння атестаційними комісіями категорії: «відповідає займаній посаді».

14 03 2023 р. в м.Марганець для шкільних бібліотекарів проходив День фахівця. Виступала з питанням: «Ознайомлення з рекомендаціями Міністерства культури та інформаційної політики України щодо актуалізації бібліотечних фондів у зв’язку зі збройною агресією російської федерації проти України». 28.04.2023 р. шкільна бібліотека ліцею №9 приймала участь у відзначенні Всесвітнього дня охорони праці в умовах війни. Було написано текст і зроблено плакат.

До Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек «У нас єдина мета – Україна свята, нездоланна ніким і ніколи» був проведений бібліотечний урок «Козацькому роду нема переводу», бібліотечний урок «Живе під сонцем любові Шевченкова весна…». До Міжнародного дня дитячої книги оформлена книжкова поличка "Книга для дитини, як Сонце у житті". Зроблено відеоролик "Подаруймо книзі свято", з посилом на книжки, які є у фонді шкільної бібліотеки за цією темою. Шкільна бібліотека ліцею №9 приймала активну участь у Всеукраїнському місячнику шкільних бібліотек - це конкурс малюнків за темами «Дивовижний світ тварин», до Міжнародного дня дівчаток «Міцна українська сім’я – основа держави», «Війна очима дітей». Листівка – малюнок для захисників України». Гра-квест «Козацькому роду – нема переводу». Урок мужності «Сторітелінг про козаків». Презентація «В єдності наша сила».

День народження Ліни Костенко, 19.03.2023. Відеоролик «Ліна Костенко». Ліна Василівна Костенко – українська поетеса – шістдесятниця, письменниця, дисидент. Лауреат Шевченківської премії, Премії Антоновичів, Ордену Почесного легіону.День народження Григорія Бідняка (21.03.1933 – 18.07.2020). Відеоролик «З Україною в серці». Багато працьовитих і талановитих людей народилося в нашому місті. Світлою постаттю серед них є Григорій Прокопович Бідняк – український поет, прозаїк, видавець, член Національної Спілки письменників України, заслужений працівник культури України, Почесний громадянин м. Марганця. Г.П.Бідняк звертався до різних жанрів: поезія, проза, сатиричні та гумористичні твори, балади, сонети. Видавав багато книжок для дітей. Твори нашого земляка привернули увагу і композиторів. Понад 200 віршів поета було покладено на музику, видано декілька збірок пісень. В 2023 році Григорій Прокопович Бідняк відсвяткував би своє 90 – річчя.

РОБОТА ШКІЛЬНОЇ БІБЛІОТЕКИ ЛІЦЕЮ № 9 В СУЧАСНИХ УМОВАХ.

/Files/images/11_bbloteka/ФОТО 111.jpg/Files/images/11_bbloteka/фантастика.jpg/Files/images/11_bbloteka/Фото виставки 1.jpg/Files/images/11_bbloteka/фото 2.jpg/Files/images/11_bbloteka/ФОТО 333.jpg/Files/images/11_bbloteka/Фото виставки 2.jpg

З нагоди відзначення професійного свята – Дня працівників освіти, була нагороджена «Подякою» /22 вересня 2023р. №183-р/ від Марганецького міського голови. За сумлінну працю в галузі освіти, високий рівень професіоналізму та майстерності, вагомий внесок у розвиток освіти Марганецької територіальної громади.

10.01.2024р. Виступ на педраді ліцею №9 з питанням: «Робота шкільної бібліотеки ліцею №9 в сучасних умовах».

09.02.2024р. Проведення обласного круглого столу для шкільних бібліотекарів. Виступила з питанням: «Сучасні форми і методи підтримки й розвитку читання». Фонд бібліотеки ліцею №9 складається із підручників, художньої та галузевої літератури. І на 01.01.2024р. налічує 32.464 примірники. Щоквартально вивчаю кількісний та якісний склад бібліотечного фонду ліцею. За час роботи був повністю переглянутий методом суцільного перегляду фонд бібліотеки. Щоквартально списується російськомовна, вітха, застаріла за часом, дублетна та не профільна література.

Що стосується комплектування художньою та галузевою літературою? Для учнів та педагогічного колективу ліцею найпривабливішою залишається бібліотека, наповнена якісним книжковим фондом. Для поповнення книжкового фонду бібліотеки існують різні джерела комплектування. Одним із яких є література, прийнята в дар. І Дем’янець І.В. пішла за цим принципом комплектування бібліотеки. Постійно через Інтернет знаходжу в Україні письменників, книголюбів, небайдужих людей до бібліотеки і читання, які дарують бібліотеці ліцею сучасні нові українські книги. І на сьогодні таким чином комплектується бібліотечний фонд. З 10 січня по 31 грудня 2023 року було отримано 53 посилки НПоштою та Укрпоштою. Фонд бібліотеки поповнився на 760 нових, сучасних книг. Бібліотеці ліцею вислали книжки 10 письменників: Ірина Феофанова, Ірина Власенко, Ірина Грабовська, Олександр Скороход, Тетяна Белімова, Сергій Онищенко, Ксенія Томашева, Олександр Малий, Наталія Остапенко, Євген Погорєлов. Всі автори книжок залишають у своїх книгах автограф з побажаннями учням і викладачам ліцею, і ці книги складають, також, «Золотий фонд» бібліотеки. Надходження оформлюються в формі книжкових виставок. Виставляються для учнів ліцею та педагогічного колективу на сайті ліцею та в інших соціальних мережах Інтернету.

В 2023 році було ще одне велике поповнення бібліотечного фонду ліцею №9. Наприкінці листопада до Києва із Лондона прибули понад 25 тисяч різножанрових книжок англійською мовою. Це спільна робота благодійного фонду Англійського та Міжнародного ПЕН. Нашій бібліотеці ліцею №9 назустріч пішов заступник виконавчого директора Українського ПЕН – Максим Ситніков. І фонд бібліотеки ліцею поповнився цікавими, гарно ілюстрованими україномовними та англомовними книжками для дітей та підлітків. Бібліотекар постійно наглядно, усно та електронно – популяризує читання серед учнів та педагогів учбового закладу. Використовує в щоденній роботі як класичні, так і сучасні форми та методи роботи: тематичні полиці, бібліотечні виставки, відкриті перегляди літератури, видання бібліотечних продуктів, огляди, бесіди, відеоролики.

Наша бібліотека ліцею брала участь у Національному тижні читання «Бути своїм!», який проходив з 4 по 10 грудня 2023 року.

Бібліотека Марганецького ліцею №9 Марганецької міської ради Дніпропетровської області виграла приз – Букнук! 30 грудня 2023 року команда «ЛІТтавиці» оголосила розіграш Букнука ручної роботи! Напам’ятаю, що «ЛІТавиця» – спільнота людей, які люблять Україну і фантастику! Метою «ЛІТавиці» є відновлення й укріплення української ідентичності. Хто вони і куди йдуть? Для цього варто згадати все цінне, що ми маємо – нашу культуру, нашу історію, нашу науку, наші перемоги – без прикрас і зневіри. А зі знайденого – сплести майбутнє. Знайти паперові книжки авторів «ЛІТавиці» можна в інтернет- магазині «Книгарня Є», в деяких магазинах мережі «Книголенд», книгарні «Сяйво книги», деякі книги можна прочитати в електроному варіанті. Бібліотека ліцею №9 за деякий час отримала три об’ємні посилки з книжками від спільноти письменників «ЛІТавиця». І пройшовши всі кроки конкурсу на одержання

Букнуку, отримала перемогу! У цьому конкурсі розігрувався тільки один екземпляр цього творіння! 10 лютого 2024 року, на китайський новий рік, був розігран Букнук! У його глибині дрімає вчений дракон, що обмірковує свіжопрочитані книжки. Кожна поличка і щілина у печерних галереях заповнені книжковими новинками, середньовічними фоліантами і давніми сувоями. Попри глибоке підземелля, там буяють рослини, бо знання – це світло! Зі скринь висипаються сяйливі самосвіти, якими зручно притискати краї сувоїв! А яскраві флуоресцентні гриби та магічні лампи дають змогу підсвітити найдрібніший текст! Самі подивіться, яка краса! Букнук та все його начиння, включно з мініатюрними книжками, меблями, драконом та системою підсвітки виготовлені вручну техадмінкою «ЛІТавиці», яка живе в Португалії, авторкою - Ксенією Томашевою! І зараз, полицю подарованих книжок із фантастикою від авторів «ЛІТавиці» в бібліотеці ліцею №9 буде прикрашати неймовірно красивий, чудовий, чарівний і заворожувальний Букнук ручної роботи!

«Проєкт P.AGE від волонтерської спільноти Б50»

Згідно участі шкільної бібліотеки нашого ліцею в «Проєкті P.AGE від волонтерської спільноти Б50», ми поповнили бібліотечний фонд на 50 книжок. Це проект відновлення потенціалу дітей, які мешкають на деокупованих територіях або в прифронтових містах України.
Яка місія «Проєкту P.AGE від волонтерської спільноти Б50»? Він дає дітям доступні інструменти для самопізнання і самореалізації, для дослідження себе, інших, країни, планети і Всесвіту. Проект підтримує лідерський потенціал дітей війни, трансформує їхню свідомість і розширює горизонти можливостей.
Із багатьох бібліотек, які заповнили «Анкету – запит для навчальних закладів та дитячих/шкільних бібліотек – Проєкт P.AGE від Б50», наша шкільна бібліотека ліцею №9 пройшла конкурс і ми потрапили у третій, Всеукраїнський етап. Учасники Всеукраїнського етапу – бібліотеки з населених пунктів півдня, сходу й півночі нашої країни. По всій Україні було відібрано 50 бібліотек, які отримали по 50 книжок на суму 12513 гривен.
Це нові, сучасні україномовні книжки, що стимулюють розвиток дітей та підлітків, допомагають навчатися цікавіше й вибрати майбутній фах.

Які видання передав «Проєкт P.AGE»?
#розвиток, #мистецтво, #професії, #історія, #лідерство, #гроші, #наука,
#дорослішання, #патріотизм.

Хто створив «Проєкт P.AGE»?
Юлія Габдулова, менеджерка; Марія Наумчик, консультантка; Ярослав Гадзінський, консультант.
Партнери: видавництва «Жорж», «Талант», «Моноліт-Bizz», АССА, «РМ», «Букшеф», «Vivat», «Читаріум», «Ранок», «Час майстрів», #книголав, видавничо-освітній проєкт ПОРТАЛ, видавнича група «Основа», книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», Книгарня Є, Melexic – Україна, Lemons for Learning.
Всім людям, задіяним у «Проєкті P.AGE від волонтерської спільноти Б50» - патріотам України, учні та педагогічний колектив ліцею №9, висловлюють велику вдячність за поповнення бібліотечного фонду найкращими українськими книжками.

/Files/images/11_bbloteka/Директор Ліцею №9 при отриманні посилок на НП..jpg/Files/images/11_bbloteka/Фото виставки 3.jpg/Files/images/11_bbloteka/1.jpg/Files/images/11_bbloteka/45.jpg

Акція "Подаруй бібліотеці книгу!"

Дарувальники України висилають шкільній бібліотеці ліцею №9 художню та галузеву літературу, українською. Це продовження прізвищ, написаних вище: Горішна Оксана (м.Львів), Пироова Тетяна (м.Бровари), Мерило Яніка (Естонія), Белімова Тетяна (м.Київ), Арсеєнко Віктор (м.Київ), Онищенко Сергій (м.Київ), Кагітіна Ольга (м.Запоріжжя), Жукова Маргарита (м.Київ), Кулешова Тетяна (м.Дніпро), Білута Наталя із Львівська обласна бібліотека для юнацтва ім. Романа Іваничука (м.Львів), Голован Валентина (м.Київ), Куртаніч Мирослава (м.Вінниця), видавництво «Ірбіс Комікси» (м.Львів), Остапенко Наталія (м.Житомир), Малий Олександр (м.Дніпро), Ляшенки Оксана та Ігор (м.Київ), Томашева Ксенія (Португалія), Базалій Яніна (м.Полтава), Єлізарова Валентина (м.Львів), Конюхов Сергій (м.Львів), Сапронов Олександр (м.Львів), Мельников Євген (м.Запоріжжя), Юрченко Анна (м.Дніпро), Рог Віктор (м.Київ). Із всіх дарувальників книжок, дев’ять – письменники! Ось їх імена: Феофанова Ірина, Власенко Ірина, Грабовська Ірина, Скороход Олександр, Белімова Тетяна, Онищенко Сергій, Томашева Ксенія, Малий Олександр, Остапенко Наталія. Всі надходження до шкільної бібліотеки оформлюю в формі книжкових виставок. Виставляю для учнів ліцею, їх батьків та педагогічного колективу на сайті ліцею №9 та в других соціальних групах Інтернету. Я вдячна всім нашим дарувальникам книжок шкільній бібліотеці ліцею №9. Вони поповнили фонд нашої бібліотеки чудовими виданнями для учнів і зробили його цікавим та багатим!

/Files/images/16.jpg /Files/images/331.jpg /Files/images/5.jpg /Files/images/11_bbloteka/24.jpg

Яка бібліотека найпривабливіша для користувачів?

Звичайно ж, наповнена якісним книжковим фондом. Для цього існують різні джерела комплектування, одним із яких є література, прийнята в дар. Дарування книг бібліотекам – це давня форма доброчинності та надійне джерело поповнення бібліотечного фонду, це безкорисна щедрість та добра воля дарувальника. Приємно, що збереглася ця добра традиція.

/Files/images/2022/Screenshot 2023-03-23 19.32.11.png

На сьогодні наша бібліотека бере активну участь у популяризації краєзнавства. І мною була проведена велика робота з творчими людьми нашого міста. Які залюбки відгукнулися на прохання подарувати свої книжки бібліотеці ліцею № 9. Першими подарували свої збірки з автографами, і ці книжки будуть входити до «Золотого фонду краєзнавчої літератури» такі письменники міста: Мельник Анатолій Анатолійович, Лопатюк Любов Василівна, Федорченко Оксана В’ячеславівна, Сокур Віра Павлівна, Пугач Володимир Харлантійович, Барнаш Іван Олександрович, Лаар Оскар Карлович, Гнєзділов Анатолій Степанович, Самойленко Геннадій Олександрович./Files/images/2022/Screenshot 2023-03-23 19.32.19.png

Я являюся укладачем збірки віршів місцевого поета Геннадія Самойленка «Снайперський боєкомплект» (2022р.). Роздрукувала збірки для шкільної бібліотеки ліцею №9.

Мною було заведено три тематичні теки: «Герої не вмирають!» /Загиблі воїни – марганчани в російсько – українській війні/, «Художники нашого міста», «Літературна творчість марганчан». Вони постійно поповнюються новими матеріалами. В моїх задумах є відкриття і підтримка талановитих дітей, учнів нашого ліцею, зробити краєзнавчий куточок в бібліотеці ліцею №9, де будуть зібрані самі твори і матеріали про письменників, композиторів, художників нашого міста.

За цей час було зроблено два відеоролики: «Брати наші менші…» /До Всесвітнього дня домашніх тварин/ і «1 березня – День котів». У відеороликах було розкрито фонд шкільної бібліотеки за цими темами.

/Files/images/2022/Screenshot 2023-03-23 19.32.39.png В кінці 2022 року було зібрано весь матеріал, стосовно катування і вбивства, поховання в ізюмському лісі українського дитячого письменника Володимира Вакуленка, з яким була особисто знайома. Весь матеріал «Війна проти культури: Володимир Вакуленко і розстріляний розквіт» роздруковано на 27 листах.

Постійно підвищую свій професійний рівень: читаю журнали «Шкільна бібліотека», «Шкільна бібліотека плюс», «Бібліотечний вісник».

Підтримую зв’язок з професійними бібліотечними сайтами в Інтернеті. З бібліотекарями шкільних бібліотек. Читаю книги за дитячу та юнацьку психологію і педагогіку. Цікавлять сучасні проблеми підлітків, сучасні стосунки між батьками та дітьми.

Слідкую за друкуванням і виходом українських книжок за шкільною програмою, сучасної художньої літератури для дітей і підлітків.

Забезпечення підручниками учнів на 2023 – 2024 навчальний рік - 100%.

/Files/images/2022/Screenshot 2023-03-23 19.31.34.png /Files/images/2022/Screenshot 2023-03-23 19.31.58.png /Files/images/2022/Screenshot 2023-03-23 19.31.47.png /Files/images/2022/Screenshot 2023-03-23 19.40.24.png /Files/images/11_bbloteka/9.jpg /Files/images/11_bbloteka/11.jpg

Інформація про забезпеченість підручниками на 2023-2024 н.р.

Клас Контингент Отримано всього Потреба % забезпеченості
1 25556183303%
2 37572276207%
341645344187%
4 48684455150%
5 6014264923%
6 73624605103%
7 81955141567%
8 531844935197%
9 6313261107120%
10 30435436100%
11 31632577 109%
Кiлькiсть переглядiв: 977