FacebookTwitterVKontakteПідписатися на RSS

З цього все починалось...

/Files/images/04_oformlennya/103-300x196.jpg 1 вересня 1986 року над Ювілейним кварталом весело пролунав шкільний дзвоник. Це гостинно відчиняла двері новозбудований Ліцей № 9. Її директор О.І.Фролов, численний педагогічний колектив і більше 1,5 тис. учнів розпочинали навчальний рік.

У кінці грудня 1974р. щасливі новосели заселяли перший будинок нового кварталу нашого міста – Ювілейного. Швидкими темпами йшло будівництво нових будинків. І вже через 10 років новий квартал налічував 22 п’ятиповерхівки, в яких мешкало більше 5 тисяч марганчан. Лише дітей шкільного віку налічувалося більше тисячі. Тому нагально стало питання будівництва школи в цьому мікрорайоні.

/Files/images/04_oformlennya/100-300x220.jpg У листопаді 1985 р. в глибині нового житлового масиву – Ювілейний квартал – розпочалося будівництво середньої школи № 9 на 1176 учнів.За планом школа-новобудова повинна була відкрити двері 1 вересня 1986 р., тому будівництво велося ударними темпами у дві, а пізніше – три зміни.10 липня 1986 газета "Шахтар Марганця" писала: " Завершено будівництво школи № 9 в Ювілейному мікрорайоні. Державна приймальна комісія визначила роботу будівельників оцінкою "добре". 1176 учнів 1 вересня ввійдуть у просторі, світлі класи, які ще так пахнутимуть фарбами й розпочнуть навчання поблизу своїх домівок."

1 вересня 1986 р. відбулося урочисте відкриття школи. Стрічку перерізали голова Марганецького міськвиконкому Мамонтова І.П., завідуюча міським /Files/images/04_oformlennya/104-300x202.jpg відділом освіти Топчій М.П., директор школи Фролов О.І., начальник БУ-1 Ганоченко В.П., старший виконроб будівництва школи Рябоконь І.В.Свято першого дзвоника відкрив молодий 34-річний директор Фролов Олександр Іванович і першокласниця Шишлова Анна.У Марганці Дев'ятку традиційно називають «школою Фролова». І це дійсно так, адже з 1986 і до 2018 року (а це 32 роки) її керівником був Фролов Олександр Іванович — учитель вищої категорії, «Відмінник освіти України», депутат міської ради п‘ятьох скликань, педагог від Бога й новатор за стилем керівництва.

З перших днів роботи школа взяла курс на творчу результативну діяльність, розумну вимогливість і повагу до учнів.

СЗОШ № 9 має свою неповторність не лише у стилі співпраці учитель-учень-батьки, а й у власній атрибутиці. Оригінальні прапор, герб і гімн школи є гарними зовні і глибокими за змістовою символікою. Це результат спільної праці учителів і учнів школи. На всі урочистості, зустрічі, свята і творчі заходи наші учні одягають символічні двокольорові шарфики як частинку шкільного прапора (ідея і втілення – Ульвак Валентини Василівни).

/Files/images/04_oformlennya/21123.jpg Ескіз прапора зробили Калашнікова Анна, Пасенюк Микола, Чепіль Віталій, а практичне втілення задуму лягло на плечі Андрієнко Тетяни Володимирівни й Гордєєвої Наталі Олексіївни.

Авторами герба є Кнап Олександр і Беспятко Юрій Федорович, а гімну – Кащеєва Марина й Мартинюк Ольга Тимофіївна. Першою виконавицею гімну школи була Марина Кащеєва.


/Files/images/01_novini/novini_2017-2018/на класній годині патріотичного напряму.JPG З 2000 року у нашій школі поглиблено вивчається інформатика. У трьох комп’ютерних класах цей необхідний сучасний предмет вивчають учні 2 – 11 класів. Велика заслуга у функціонуванні цих класів належить Куриленко Ірині Вікторівні. Вона розробила навчальні посібники для всіх класів, до 2014 року була головним консультантом усіх співробітників школи з питань комп’ютерної грамотності. Нразі у школі працює 4 вчителі інформатики та інженер-електронік, які допомогають нашим вчителям стати більш компетентними та освіченими у питаннях. що скосуються ІКТ.

/Files/images/04_oformlennya/IMG_8532.JPG Успішність дітей залежить від кількох факторів. Перш за все, бажання і працелюбність самих учнів, підтримка та допомога батьків, і що найважливіше, - високий професіоналізм педагогів, що щедро діляться своїми знаннями з дітьми. Обдаровані діти, як правило, мають багатогранний талант. Для всебічного розвитку учнівської молоді в Марганецькому ліцеї № 9 багато років поспіль діють творчі проекти такі, як «9-та школа має талант», новий патріотичний проект «Я люблю Україну». На базі школи діє літературний клуб «Паросток» (керівник – Мартинюк О.Т.), драматичний гурток «Мельпомена» (керівник - Башлій Ю.М.). Робота в таких шкільних проектах надає можливість розкрити творчий потенціал кожного учня. Немає дітей безталанних, є нерозкриті таланти. Саме вчитель повинен побачити діамант, який ховається в душі дитини. Не кожен /Files/images/04_oformlennya/P3060211.JPG учень може вчитися на відмінно, але більшість може знайти себе у співах, музиці, хореографії, декламуванні. Є діти, які вміють створювати дива своїми руками. Чудові іграшки, вироби декоративно-прикладного мистецтва є не тільки гарним подарунком, але й готують дітей до дорослого життя. Бо саме практичне застосування вмінь і навичок є необхідною складовою ефективної соціалізації молоді.

19 грудня 2019 року школу очолив новий директор - Бурлака Олександр Васильович.

Педагогічний колектив Марганецького ліцею № 9 разом з батьківською громадою, дітьми працює над тим, щоб випускники нашої школи гарно складали іспити з ЗНО, реалізовували свої амбітні плани на майбутнє, досягали високих результатів у професійній діяльності.

Кiлькiсть переглядiв: 2557