FacebookTwitterVKontakteПідписатися на RSS

Аналіз роботи методичного циклу вчителів природничо-математичних та інформаційно-технологічних дисциплін за 2019-20 н.р.

Методичний цикл вчителів інформаційно-технологічного та природничо-математичного профілю об'єднує 18 вчителів, з яких 11 мають вищу кваліфікаційну категорію, 1 – ІІ категорія, 6 – спеціаліст. Серед учителів, що мають вищу категорію, 6 мають звання «Вчитель-методист» і 5 – «Старший вчитель». Впродовж навчального року відбулися зміни у складі МЦ: звільнився вчитель хімії Редько Б.Б., на зміну якій прийшов молодий спеціаліст Костючкова К.А.; з декретної відпустки вийшов вчитель математики Велика О.В.; також колектив поповнився молодим вчителем інформатики Платоновою А.В.

Методична робота циклу спрямована на виконання завдань з реалізації науково-методичної проблеми школи та МЦ і полягає у підвищенні кваліфікації вчителів, обміні педагогічним досвідом, створенні методичних продуктів, вдосконаленні навчально-виховного процесу, розвиткові особистості вчителів та учнів. Цього року були зроблені підсумки роботи за 5 років над науково-методичною проблемою МЦ «Запровадження ІКТ як засіб формування креативності та компетентності учнів для успішної соціалізації в громадянському суспільстві» в рамках відповідних проблем школи та області. Результати були представлені на педагогічній раді школи.

Вчителі взяли активну участь у системі тренінгів «Використання інтерактивних технологій на уроках та в позакласній діяльності». У жовтні МЦ представляла Єсипова Н.С., яка поділилася з колегами методикою проведення мініігор під час проведення уроків. У січні від МЦ виступала Платонова А.В. з майстер-класом «Робота з текстом у парах».

Молоді та малодосвідчені вчителі МЦ сумлінно відвідували школу молодого вчителя, на заняттях якої виступали і їх наставники, а саме Єсипова Н.С. (питання щодо оцінювання учнів) та Нежувака О.А. (питання щодо індивідуального підходу у навчанні).

Вчителі фізичної культури Біла Н.Г. та Єфремова О.М. вкотре взяли участь у всеукраїнському проєкті від фонду братів Кличко «Посилка успіху» та стали його призерами. Єфремова О.М. також координувала участь школи у всеукраїнському проєкті «Здорове харчування».

Вчителі Міщенко Н.В. та Постоєнко С.М. взяли участь у інтернет-конференції "Мислення логічне, креативне, критичне." від ТОВ «На урок» (11.04.2020р.).

Мітрохіна О.В. взяла участь у інтернет-конкурсі “Учитель року-2020” за версією науково-популярного природничого журналу «Колосок», номінація “Географія” та отримала Диплом лауреата.

Вчителі МЦ брали участь у засіданнях міських методичних об'єднань; шкільних педагогічних радах, психолого-педагогічних тренінгах, науково-практичних семінарах, педагогічних консиліумах; готували матеріали на методичні ради школи.

Впродовж навчального року МЦ працював згідно свого плану роботи, було проведено: 5 засідань МЦ (серед них одне – у онлайн форматі, в зв’язку з карантином); 2 предметні декади: фізичної культури та спорту (вересень) і природничо-математичних наук (листопад); підготовку учнів до участі в олімпіадах та конкурсах.

Пройшли курсову перепідготовку при ДАНО вчителі Деркач-Федченко С.О., Боярчукова О.С., Гуржій С.І., Єфремова О.М. та Бурлака О.В. Окрім цього вчителі мали змогу відвідати одноденні курси та підвищити свою фахову майстерність з окремих питань. Так, вчителі трудового навчання Андрієнко Т.В. та Гуржій С.І. пройшли курси "Формування підприємницької культури для учнів середньої школи"; вчитель фізичної культури Біла Н.Г. пройшла курси "Використання квест-технологій в освітньому процесі", а Єфремова О.М. - "Географічні задачі та практичні завдання в шкільній географії", вчитель математики Міщенко Н.В. - "Конструювання уроку з інтерактивною дошкою в програмі Elite Ponabord", вчитель інформатики Платонова А.В. - "Основи веб-дизайну та візуального програмування". Під час дистанційного навчання вчителі Деркач-Федченко С.О., Нежувака О.А., Мітрохіна О.В., Міщенко Н.В. та Постоєнко С.М. активно займалися самоосвітньою діяльністю завдяки онлайн вебінарам від ТОВ «На урок».

Про плідну працю вчителів МЦ свідчать учнівські досягнення у предметних олімпіадах, спортивних змаганнях, інтерактивних конкурсах та інших видах діяльності. Тепер про це докладніше.

За результатами міських олімпіад 1 загальнокомандне місце отримали учні з фізики, економіки, інформатики, ІКТ та трудового навчання (дівчата); 2 – з математики, біології, хімії; 3 –трудового навчання (хлопці); 4 – з географії та астрономії; 8 - з екології.

В обласному етапі гідно представили місто та посіли призові місця учні: Чуприна Анастасія, 9 клас – ІІІ місце з трудового навчання; Ацегейда Софія, 9 клас – ІІІ місце з біології; Ухалов Олексій, 8 клас – ІІІ місце з фізики. Участь в обласній олімпіаді також брали наступні учні: Ухалов Олексій, 8 клас, математика; Садовенко Артем, 10 клас, фізика; Петровський Євген, 10 клас, інформатика.

Учні школи також взяли участь у інтернет-олімпіадах від «Всеосвіти» та «На урок» з географії, трудового навчання, математики, біології, інформатики та виховного спрямування.

Учні школи змогли взяти участь у 3 інтерактивних конкурсах, а саме:

· «Кенгуру» (координатор Міщенко Н.В.) – 55 учасників (осінь);

· «Колосок» (координатор Мітрохіна О.В.) – 76 учасників (осінь);

· «Бобреня» (координатор Деркач-Федченко С.О.) – 22 учасники.

Конкурс з фізики «Левеня» (координатор Постоєнко С.М.) перенесено в зв’язку з карантином на вересень 2020р.

Вагомий внесок вчителів МЦ у виховну роботу за різними напрямами, аналіз участі у яких представлений у звіті за І семестр. У ІІ семестрі встигли відбутися тільки два конкурси з ІКТ: комп’ютерної графіки та анімації (Рижиченко Мілар, 6 клас – призер міського та обласного етапів конкурсу) та конкурс макетування та верстання (4 міські та 3 обласні призери). Учнів підготувала вчитель Деркач-Федченко С.О. Всі заходи, заплановані на березень-травень 2020 року, не відбулися в зв’язку з введенням карантину. Хоча у дистанційному режимі діти під керівництвом вчителя Деркач-Федченко С.О. взяли участь у конкурсі дитячого малюнку Noosphere Spase Art Challenge, за 10 робіт отримано сертифікати учасників.

У 2019-20 н.р. 4 вчителя нашого МЦ пройшли атестацію. Двоє з них, Мітрохіна О.В. та Кузьміна Я.П., здобули ІІ педагогічну категорію, що змінило якісний склад вчителів МЦ. Вчителі Бурлака О.В. та Міщенко Н.В. у процесі атестації підтвердили свої педагогічні категорії та звання.

Отже, можна стверджувати, що робота МЦ є задовільною, вчителі постійно підвищують рівень своєї майстерності, вивчають та впроваджують у роботу ефективні педагогічні технології. Більшість вчителів МЦ розмістили власні наробки на Методичному порталі. Вчитель географії та економіки Мітрохіна О.В. публікує статті у газеті «Шахтар Марганця».

Кiлькiсть переглядiв: 205