FacebookTwitterVKontakteПідписатися на RSS

Аналіз роботи

методичного циклу вчителів початкових класів

у 2019 - 2020 н.р.

У минулому 2019 - 2020 н.р. члени методичного циклу вчителів початкових класів працювали над V етапом обласного науково-методичного проекту «Освітні стратегії соціалізації громадянського суспільства», над вирішенням першочергових завдань навчання та виховання учнів в НУШ. Тема над якою працювало методичне об’єднання вчителів початкових класів:«Розвиток соціальної компетентності школярів на уроках в сучасній школі»

Згідно річного плану роботи методичного об’єднання вчителів початкових класів було проведено п’ять засідань:

1. Організація навчально-виховного процесу у 2019-2020 н. р. Нова українська школа – новий зміст освіти.

2. Нова українська школа. Мовно-літературна освітня галузь.

3.Нова українська школа. Технологічна й мистецька освітня галузь.

4. Нова українська школа. Природнича освітня галузь.

5.Підсумки роботи методичного циклу вчителів початкових класів у 2019 – 2020 н.р. та планування роботи на 2020-21 н.р..

В 2018 – 2019 н. р. успішно пройшла атестацію та підвищила свій професійний рівень Постоєнко О.О. (підтверджено кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії», звання «старший вчитель»).

Усівчителі початкових класів брали активну участь у роботі міських МЦ, шкільних засіданнях МЦ. Вчителі Міхольська О.І., Протас В.В., Разгільдєєва Л.В., Лузан О.Ю. взяли участь у підготовці та проведенні шкільного науково-практичного семінару «Актуальні шляхи удосконалення читацької компетентності учнів в НУШ», на який були запрошені вчителі гуманітарних дисциплін.

Вчителі МЦ є учасниками Всеукраїнських інтернет-марафонів, що проводить ВГ «Основа», вебінарів від «Всеосвіти» та «На урок».

У 2019-20 н.р. на шпальтах науково-методичного журналу «Початкова школа» були надруковані уроки Трофіленко В.А.(№7,2019;№10,2019), Міхольської О.І. (№11, 2019, №7, 2020), Разгільдєєвої Л.В.( №1,2020)

Вчителі Разгільдєєва Л.В. та Протас В.В. брали участь в роботі Всеукраїнських науково-практичних конференцій «Інновації у роботі вчителя початкових класів:виклики і реалії НУШ» у Львові та «Практика роботи сучасного вчителя:інноваційні розробки та традиційні методики» у Вінниці, які проводив Центр прогресивної освіти «Генезум».

Вчителі Міхольська О.І, Разгільдєєва Л.В, Постоєнко О.О., Картагуз Л.Д., Гуменюк О.С., Трофіленко В.А., Протас В.В. популяризують свій досвід. Вони проводять майстер-класи, відкриті уроки, позакласні заходи, публікують власні розробки на сайті «Методичний портал», «НаУрок», «Всеосвіта», «Учительський журнал он-лайн». Ведуть персональні блоги Протас В.В., Постоєнко О.О., Разгільдєєва Л.В.

В цьому навчальному році ефективно працювала «Школа молодого вчителя», вчителі – методисти та старші вчителі проводити майстер-класи для молодих вчителів, активно взаємовідвідували уроки та позакласні заходи.

Відкриті позакласні заходи були проведені і молодими вчителями Протас В.В. (свято Осені, Свято Нового року, свято 8 Березня) , Лузан О.Ю. (свято Нового року, Свято 8 Березня). Уроки планували провести наприкінці березня, запровадження карантину не дало це зробити.

Велику увагу вчителі приділяють організації роботи з обдарованими дітьми. Учні початкових класів є активними учасниками Всеукраїнських інтерактивних конкурсів «Колосок» та «Кенгуру», беруть участь в інтернет - олімпіадах, конкурсах від «Всеосвіти».

Учні з усіх класів стали учасниками 10 ювілейного шкільного проекту «9 школа має таланти»

На жаль, в інших інтерактивних конкурсах «Кришталева сова», «Бебрас», «Грінвіч» учні не беруть участі або 5-10 учнів з усієї початкової школи. Вчителям МЦ потрібно більш активно залучати учнів до участі і в цих цікавих конкурсах.

У листопаді учні 3-4 класів брали участь у Міжнародному конкурсі з української мови ім.П. Яцика. Учениця 4-Б класу Колпак М.(вч. Картагуз Л.Д.) посіла І місце у шкільному, а ІІІ - у міському етапі конкурсу.

Вчителі МЦ провели в березні – декаду української мови, присвячену Дню рідної мови та шевченківським дням.

На жаль, останні 3 місяці навчального року вчителі працювали дистанційно, але вважаю, що план роботи методичного об’єднання – виконано. У своїй роботі вчителі досягли певних успіхів у навчанні та вихованні молодших школярів, формуванні національної самосвідомості учнів, розвитку здібностей учнів.

Рекомендую :

- вчителям-наставникам і надалі допомагати молодим вчителям у професійному становленні;

-вчителям-методистам та старшим вчителям працювати над створенням навчальних посібників, популяризувати свій досвід через проведення майстер-класів, публікацію власних розробок на педагогічних інтернет-сайтах, у фахових журналах.

- всім членам МЦ підвищувати інформаційну компетентність.

Основні завдання методичного об'єднання вчителів

початкових класів на 2020 – 2021 н. р.

  • Реалізація Державного стандарту початкової освіти.
  • Використання системного підходу у роботі зі здібними та обдарованими учнями, залучення їх до різноманітних конкурсів
  • Продовжувати роботу із впровадження інноваційних сучасних технологій навчання
  • Продовжувати роботу «Школи молодого вчителя», сприяти професійному становленню молодих вчителів

· Забезпечувати національне виховання на уроках

  • Брати участь у фахових конкурсах, популяризуватидосвід роботи на сторінках педагогічної преси та педагогічних сайтах.
Кiлькiсть переглядiв: 177